23 czerwca 2017
Koniec roku szkolnego

Nareszczie wakacje! Nasze ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym. Podsumowaliśmy krótko nasze wyniki edukacyjne, pożegnaliśmy gimnazjalistów i oczywiście oddaliśmy chwałę Panu Bogu za ten wspaniały rok:)

12-14 czerwca 2017
Wycieczka klasy 4 i 5

Klasa 4 i 5 wraz z wychowawcami postanowiła wybrać się do Nowego Zoo. Przejazd Maltanką, cudowny świat fauny zwierzęcej i pyszne lody, tego dnia niczego więcej nam nie brakowało.

12-14 czerwca 2017
Wycieczka klasy 3a i 6

Nadszedł długo oczekiwany moment! Ruszyliśmy trasą wygasłych wulkanów. Zwiedziliśmy kilka ciekawych miejsc, szukaliśmy agatów w kopalni odkrywkowej, prowadziliśmy różne badania, wyrabialiśmy mydło i świetnie się bawiliśmy:)

6 czerwca 2017
Dzień sportu

Jak co roku w naszej szkole odbył się kolejny dzień sportu. Mnóstwo konkurencji, trochę deszczu, świetna zabawa, a na koniec mecz, po którym nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie medali.

7 czerwca 2017
Nowe pomoce naukowe

Do klasy 5 dołączył nowy kolega, a właściwie koleżanka :) Ma na imię Brunchilda. Jest troszkę skostniała, ale otoczymy ją odpowiednią opieką. Bez wątpienia będziemy mogli się od niej dużo nauczyć:)

31 maja - 2 czerwca 2017
Wycieczka klasy 3b

Cudowny, radosny, niezapomniany czas klasy III b - przygoda, przyroda, pogoda, modlitwa, muzyka, taniec, zabawa, sport, wędrówki, rozmowy... i przede wszystkim BYCIE RAZEM!

1 czerwca 2017
Nominacja do dziecięcej Rady Miasta Poznania

Nasza uczennica Alicja Walentynowicz została laureatką Konkursu konkursu plastycznego "Poznań jak z bajki". Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, wspólnie z przewodniczącym Rady Miasta Grzegorzem Ganowiczem nagrodził laureatów. Gratulujemy Alicji twórczej ekspresji i ciekawej interpretacji tematu.

1 czerwca 2017
Dzień dziecka

Klasa 3a dzień dziecka spędziłą z prezydentem miasta Poznania :) Wiele atrakcji, dobra zabawa i rodzinna atmosfera :)

30 maja 2017
Wycieczka klasy 2 do Młodzikowa

Spędziliśmy mnóstwo niezapomnianych chwil razem! Piękna pogoda, dobre nastroje i świetna zabawa. Może by tak jeszcze parę dni na łonie natury?

31 maja 2017
Wystawa "Domek dla lalek i zamki dla chłopców"

Z okazji dnia dziecka i nie ttylko można obejrzeć w naszej szkole nietypową wystawę. Wiele lat pracy, doświadczeń i ogromna precyzja w wykonanych projektach. Dziękujemy Panu Dale'owi za jego zaangażowanie i pasję w tym co robi:)

26 maja 2017
Collage

Bardzo ciekawa technika artystyczna, niezwykle pobudzająca wyobraźnię. Można wykorzystać różne matariały i tworzywa do stworzenia ciekawej kompozycji.

23 maja 2017
Zabawy podwórkowe

Klasa III a oraz III b , uczestniczyła w ciekawych warsztatach pt. " Zabawy podwórkowe. Raz dwa, trzy teraz ...Ty", które odbyły się w Scenie Wspólnej przy ul. Brandstaettera 1 w Poznaniu. Dzieci mogły poznać różnorodność zabaw aby mogły aktywniej spędzać czas na przerwach i nie tylko. Jak widac energia i radość idą ze sobą w parze !

22 maja 2017
Rozważania biblijne w gimnazjum

Na poniedziałkowych rozważaniach Słowa gościliśmy naszego przyjaciela ks. Adama Prozorowskiego. Pokazywał nam w jaki sposób możemy studiować Słowo Boże. Na myśl nasuwa się także bardzo ciekawe pytanie: Czy Twoje studium Słowa jest spotkaniem z Bogiem, czy tylko analizą tekstu?

20 maja 2017
Manewry Dawida

Sobotni dzień spędziliśmy w gronie naszych rodzin i przyjaciół w osadzie traperskiej. Jest to nasza tradycja, która towarzyszy nam od początku istnienia szkoły. Wiele atrakcji, rodzinna atmosfera, wspólne zadania do wykonania, sympatyczne zwierzaki i dobre jedzenie :)

19 maja 2017
Teatralna majówka

Teatr Krola Dawida 19 maja wzial udzial w IV Ogolnopolskim Dzieciecym Przegladzie Teatralnym TEATRALNA MAJOWKA w Srodzie Wlkp. W zeszlym roku nagrode aktorska zdobyla Malgorzata Toporska, w tym roku wrocilismy z 2 nagrodami autorskimi - dla Weroniki Budasz i Mai Iglinskiej. Po raz pierwszy na sredzkiej scenie wystapila Nina Iglinska. Grupa zaprezentowala przedstawienie pt. "www.radoscwpoczcie.pl" wg wlasnych pomyslow i scenariusza napisanego przez p. Alinę Korycką.

17 maja 2017
Wycieczka do Muzeum Pszczelarstwa

Fascynujące życie pszczół - drugoklasiści poznawali w Skansenie Pszczelarskim w Swarzędzu. Każdy wykonał samodzielnie świeczkę z pszczelego wosku.

16 maja 2017
Wystawa Dywizjon 303

W ostatnią sobotę w naszej Szkole , Pan Dale Taylor stworzył przepiękną wystawę. Tutaj możemy obejrzeć parę zdjęć z tego wydarzenia ..... Dziękujemy serdecznie.

11 maja 2017
Gry na świetlicę

W dniu dzisiejszym dotarła do nas pierwsza partia gier na świetlicę. Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się przekazać swój 1%:)

5 maja 2017
Targi zwierząt hodowlanych

W piątek 5 maja klasa 3a wybrała się na MTP, by podziwiać zagrody ze zwierzętami w ramach wystawy "Zwierzęta hodowlane". Oprócz dobrze znanych nam zwierzat były też i te mniej znane. Wszystkie godnie reprezentowały swoich gospodarzy, jedne rozbawiały swoim wyglądem inne zaś wzbudzały respekt. Były też i takie, które zadziwiały. Wystawa dała nam wiele radości i poszerzyła nasze wiadomości o zwierzętach hodowlanych.

6 maja 2017
Warsztaty dla ojców z dziećmi

Kolejne warsztaty dla ojców i dzieci za nami :-) Tym razem panowie wraz z pociechami zajęli się tworzeniem kreatywnych koszulek. Efekty tej wspaniałej współpracy można podziwiać na zdjęciach. Serdecznie zapraszamy wszystkich zaangażowanych tatusiów na kolejne warsztaty - już w czerwcu.

6 maja 2017
Turniej szachowy

Już za nami I Indywidualny Turniej szachowy o puchar Szkół im. Króla Dawida. Niesamowity czas przygody z szachami. Dużo walki, dobrych emocji, "zmagań z czasem" i pierwsze doświadczenia z uczestnictwa w turniejach. Ojcowie/ trenerzy:-) też próbowali swoich sił i to z dużym powodzeniem. Nasi uczniowie:
I miejsce Antoni Kosobucki
II miejsce Franciszek Żurawski
III miejsce Krystian Mińko i Marcin Kasperczak.
Gratulujemy!:-)

5 maja 2017
Brzydkie kaczątko

Klasa 2 pod okiem pani Marzeny wykonywała prace o tematyce "Brzydkiego kaczątka". Prezentujemy owoc ich twórczej pracy.

24 kwietnia 2017
Polska Akademia Nauk

W ramach XX Poznańskiego Festiwalu Nauki klasa 5 odwiedziła Polską Akademię Nauk. Łańcuchy DNA, i wiele innych rzeczy można było sobie przypomnieć, utrwalić, poznać różne ciekawostki.

23 kwietnia 2017
Wspólne Nabożeństwo Ewangeliczne w Poznaniu

W domu mojego Ojca jest wiele mieszkań. Tego dnia mieśliśmy przywilej prowadzić spotkanie dla dzieci w czasie nabożeństwa kościołów i wspólnot ewangelicznych z Poznania. Bardzo dobry czas Bożego Słowa, uwielbienia i współpracy.

22 kwietnia 2017
Drzwi otwarte

Bardzo ciekawa wystawa i prehistoryczny gość specjalny :) Ponadto każdy miał możliwość wykonać własną maskę dinozaura.

21 kwietnia 2017
Lekcja plastyki

PopArt w klasie 6! Każdy z uczniów ma swój autoportret :)

11 kwietnia 2017
Wystawa "Jan Amos Komeński"

W naszej szkole odbywa się wystawa dotycząca Jana Amosa Komeńskiego. Pan Dale Taylor jak zwykle ciekawie przygotował tematykę i samą wystawę. Wspomniany Komeński był czeskim pedagogiem, twórcą wielu dzieł i reform związanych z dydaktyką. Taka mała ciekawostka: w latach 1628-1656 był profesorem w gimnazjum w Lesznie.

10 kwietnia 2017
Wyjście do muzeum

W ramach lekcji historii 6 klasa odwiedziła Muzeum Armii Poznań. Udało nam się zobaczyć wystawę dotyczącą uzbrojenia podczas wojny, która trwa do końca kwietnia. Okazało się, że przewodnik, który nas oprowadzał zna Pana Dale'a Taylora, który prowadzi zajęcia z konwersacji w naszej szkole, a ponadto jest świetnym historykiem. Wielokrotnie zostaliśmy przez niego zainspirowani do refleksji nad historią naszego kraju

7 kwietnia 2017
Sztuka renesansu

Dzisiaj klasa 1 gimnazjum podczas lekcji języka polskiego tworzyła instalacje zainspirowane sztuką renesansu. Jak zwykle kreatywność uczniów nie zawiodła :)

24 marca 2017
KidsPrint

24 marca 2017
Projekt Afryka

17 marca 2017
Zaczarowana zagroda

Zainspirowani lekturą " Zaczarowana zagroda". Pingwinek Elegancik- główny bohater.

15 marca 2017
Planowanie budżetu

U nas ostatnio transakcja za transakcją. Planujemy budżet, sprzedajemy, kupujemy, płacimy, wydajemy resztę, bierzemy kredyty i spłacamy je w ratach.

9 marca 2017
Wspólne szkolne uwielbienie

Na dzisiejszym uwielbieniu byliśmy razem z gości z Anglii - spotkania klas 0-3 SP oraz 4-6 SP wraz z 1-3 GIM.

8 marca 2017
Dzień kobiet

Tak drugoklasiści świętowali Dzień Dziewczyn. Przy wspólnej produkcji pachnących, kolorowych, naturalnych kul do kąpieli.Pracownia Wiatrak, dziękujemy :)

3 marca 2017
Festiwal Pasji

W gimnazjum na dwóch pierwszych lekcjach odbył się Festiwal Pasji. Gościliśmy absolwentów, których pasja rozwinęła się właśnie w naszym gimnazjum. Mogli zaprezentować to, czego się dotychczas nauczyli, m.in. działo magnetyczne, które potrafi wystrzelić z dużą siłą pocisk przy użyciu pola magnetycznego. Nie zabrakło też pasjonatów z młodszych klas, którzy z ciekawością przyglądali się eksperymentom :)

2 marca 2017
"Sprawdzian" z przyrody

W szóstej klasie zamiast zwyczajnego sprawdzianu pisanego na kartce zaliczenie działu z przyrody odbyło się w niecodzienny sposób. Nasi uczniowie mogli wykazać się kreatywnością, a przede wszystkim wiedzą zdobytą na lekcjach, projektując makiety z wylosowanych tematów :)

27 lutego 2017
Matematyka z zerówką

Poniedziałkowa matematyka z zerówką! Tym razem dokonywaliśmy pomiarów wykorzystując części ciała, stopy, łokcie, sążnie itd. Długość dywanu w sali ma 23 stopy Jasia :)

23 lutego 2017
Balik

Co za dzień! Tyle wrażeń i niesamowity czas baliku w klasach 0-3 :) Oryginalność, niepowtarzalność, kreatywność i świetna zabawa!

21 lutego 2017
Lekcja plastyki

4 klasa na lekcji plastyki. Skupienie, dokładność, nauka cierpliwości :) Każdy znajdzie coś dla siebie.

23 stycznia 2017
Cash Flow

Uczniowie naszego Gimnazjum odbyli kolejne spotkanie w ramach programu ERASMUS PLUS. Uczestniczyli w warsztatach przedsiębiorczości, których celem było wprowadzenie ich w zagadnienia związane z finansami. Zajęcia odbyły się w formie gry Cash Flow Roberta Kyiosakieg. Było dużo świetnej zabawy a przy tym szybkiego pojmowania mechanizmów związanych z używaniem pieniędzy:)

20 stycznia 2017
Dzień Babci i Dziadka

Gotowi! Do startu! Start! Dzien Babci i Dziadka odbył się w niezwykłej atmosferze. Kreatywne występy, wspomnienia wnucząt, wiele ciepłych życzeń, dużo śmiechu i świetna zabawa!

19 stycznia 2017
Projekt "Azja"

W ramach naszych "Projektów" byliśmy w dalekiej Azji oraz na dalekowschodnich warsztatach kulinarnych.

18 stycznia 2017
Karty piłkarskie

Nasi uczniowie mają różne pasje. Jedną z nich jest piłka nożna, nie tylko na boisku, ale także w postaci kart z piłkarzami gromadzonych w specjalnych albumach :) Świetlica jest dobrym miejscem do kompletowania drużyn, wymiany kart z kolegami oraz dowiadywania się o nowościach w świecie piłkarskim.

16 stycznia 2017
Świetlica - badamy komputer

Ostatnio w czasie świetlicy otworzyliśmy komputer, zobaczyliśmy co tak naprawdę znajduje się w środku. Mogliśmy wyciągnąć każdy element, zobaczyć jak jest zbudowany i poznać jego funkcje. Na koniec każdy kto chciał mógł samodzielnie złożyć cały komputer :)

10 stycznia 2017
Cashflow

Nasi gimnazjaliści w ostatnim czasie mają spotkania w towarzystwie dyrektora oraz gości specjalnych, biznesmenów, a także innych osób związanych z przedsiębiorczością. Nie brakuje także dobrej zabawy i rozgrywek w popularną grę wśród przedsiębiorców - cashflow.

4 stycznia 2017
Góra grosza

Akcja "Góra grosza" dobiegła końca :) Klasy podliczają zebrane pieniądze.

21 grudnia 2016
Wigilie klasowe

U nas już bardzo nastrojowo. Zaczęliśmy klasowe wigilie... Po szkole krąży też Gwiazdor/św. Mikołaj... To nasz wychowawca klasy V, nauczyciel przyrody, biologii i zajęć technicznych, niezastąpiony Krzysztof Dzydzan :) Taka atmosfera tylko u nas :)

15 grudnia 2016
Wydarzenie Bożonarodzeniowe

Po raz kolejny spotkaliśmy się w szerokim gronie, aby wspominać Narodzenie Tego, Który jest Początkiem i Końcem.

6 grudnia 2016
Znaki drogowe

Znaki drogowe w całej swojej okazałości, wesołości i wspaniałości. Prace wykonane na zajęciach technicznych z p. Krzysztofem Dzydzanem :)

6 grudnia 2016
ROZGRYWKI W PUCHARZE TYMBARKA

Reprezentacja w Pucharze Tymbarka. Ducha walki nam nie brakuje, więc walczyliśmy dzielnie do samego końca.

5 grudnia 2016
Warsztaty aktorskie

Aktorem być... Niektórzy z nas uwielbiają :)

2 grudnia 2016
Lekcja przyrody

2 grudnia w chłodny, jeszcze jesienny, poranek klasa 5 SP wraz z nauczycielem przyrody (i jednocześnie wychowawcą) wybrała się na lekcję terenową do pobliskiego parku nad Wartą. Celem było poznanie porostów i glonów najbliższej okolicy. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego porosty są organizmami wskaźnikowymi (wskazują stopień czystości powietrza), jak są one zbudowane (grzyb z glonem), w jaki sposób się odżywiają (są samożywne), a także wielu innych ciekawostek i informacji, które dotyczą tych interesujących organizmów. Uczniowie przypominali sobie z klasy 4 nazwy drzew i krzewów Polski, odróżniali rośliny okrytonasienne od nagonasiennych, poznali budowę nasionka. Lekcja przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Dzydzanowi za arcyciekawe wyprawy :)

15 listopada 2016
Gimnazjaliści w Anglii

Dzięki programowi ERASMUS+ gimnazjaliści kolejny raz odwiedzili szkołę z Southampton, z którą współpracujemy od kilku lat. Jest to niesamowita okazja do zbudowania relacji z nowymi ludźmi, poznania brytyjskiej kultury i oczywiście praktykowania języka angielskiego.

14 listopada 2016
Obchody Święta Niepodległości

Dziś obchodziliśmy Święto Niepodległości w naszej szkole. Jak co roku w bardzo ciekawy sposób mogliśmy wspominać naszą historię. Dziękujemy panu Dale'owi i pani Alince za aranżację, przygotowanie historycznych strojów i prezentacji historii naszego kraju oraz organizację całości :) Jak zwykle było WIDOWISKOWO

4 listopada 2016
Zajęcia w czasie świetlicy

Bardzo doceniamy kreatywność naszych uczniów. Ostatnimi czasy dzieci uczą się robienia ciekawych rzeczy z różnych materiałów, niepotrzebnych ubrań itp. Jak widać świetnie im idzie. W tym wszytskim nie brakuje też dobrej zabawy! :) Każdy znajdzie coś dla siebie.

1 listopada 2016
Reportaż z Miłoszem w TVN

"Ciało to tylko opakowanie" - opowiada nasz Miłek. Cieszymy się, że mamy kogoś takiego w szkole na codzień. Każdego dnia widzimy jak Miłosz świetnie sobie radzi i pomaga innym!

Kliknij, aby zobaczyć reportaż i wywiad z Miłoszem

30 października 2016
Świętowanie z okazji wydania ewangelicznego przekładu Biblii

Kochani, nie posiadamy się z radości, że mogliśmy w ramach świętowania ukazania się pierwszego ewangelicznego przekładu Biblii - być z Wami. Tworzenie wspólnego zwoju inspirowanego SŁOWEM PANA było wspaniałym przeżyciem. Wasze spojrzenie na historie, które dał nam nasz Dobry Ojciec, i zilustrowanie ich, jest dla nas zachętą i inspiracją. Marzymy o częstszych spotkaniach z Wami :)
PS Oglądając zdjęcia, spróbujcie przypomnieć sobie imiona koleżanek i kolegów z zajęć

20 października 2016
Dzień Patrona

Dziś świętowaliśmy wyjątkowy dzień związany z patronem naszych placówek. Wszyscy uczniowie, nuczyciele i pracownicy administracji zebrali się, aby wspomnieć postać Króla Dawida. Cieszymy się, że Bóg w Piśmie Świętym pokazał tak wiele rzeczy dotyczących życia i działalności Dawida. Jest dla nas wielką inspiracją postawa serca i relacja z Bogiem jaką miał nasz patron. Jedną ze szczególnych cech Dawida, które są nam bliskie jest uwielbienie Boga i wspólnie stanęliśmy, aby oddać Bogu chwałę za wszystkie rzeczy, które uczynił w naszym życiu i czyni w naszych placówkach.

13 października 2016
Dzień nauczyciela

Dziś świętowaliśmy "Dzień Nauczyciela". Nasi WSPANIALI PEDAGODZY oraz PRACOWNICY ADMINISTRACJI zostali zaproszeni do udziału w szczególnym wydarzeniu. Co to było? Co tam się działo? Zobaczcie sami.Wszystkim Pracownikom naszych placówek życzymy tego wszystkiego, co najlepsze oraz... udanego odpoczynku jutro! A Tych, którzy jutro będą czuwać na różnych stanowiskach tu, w szkole, błogosławimy w dwójnasób.

5 października 2016
Startup Kids Poznań

Nasi wspaniali uczniowie MATEUSZ MALINOWSKI z kl.4 i SZYMON MAZUREK z kl.3a wygrali wraz z zespołem tegoroczny StartUp Kids. Chłopcy pracowali nad własnym pomysłem na aplikację, która pozwoliłaby im zarabiać niewielkie kwoty przy lokalnym wykonywaniu drobnych prac (np. wyrzucanie śmieci, wyprowadzanie psów itp.). Aplikacja miałaby pomóc również starszym osobom, których w drobnych pracach wspieraliby wolontariusze. Mateusz i Szymon pokonali osiem konkurencyjnych drużyn, jednocześnie będąc NAJMŁODSZYMI uczestnikami. Gratulujemy tego WYJĄTKOWEGO SUKCESU i czekamy na pojawienie się tej aplikacji!

25 września 2016
Festyn na placu Wolności

Dziękujemy za Waszą obecność i spędzony razem z nami czas. Cudownie widzieć tyle Rodzin, Dzieci i Młodzieży chcących rozwijać swoje pasje i wspaniale się przy tym bawić. Rodzinna atmosfera tego dnia naprawdę nas urzekła.

14 września 2016
Nocka w szkole

Czy Was też nachodzą wspomnienia? Nas tak. A zatem? Najlepszy biwak ever? Nocka w szkole :) Wspaniale wrócić do tych chwil...

Chrześcijańskie Placówki im. Króla Dawida
ul. H. Cegielskiego 1
61-862 Poznań
tel. 61 870 17 88
E-mail: sekretariat@dawid.edu.pl
Podmiot prowadzący:
Wielkopolskie Stowarzyszenie Edukacyjne
Os. Wichrowe Wzgórze 10/17
61- 674 Poznań
REGON  300265090
NIP 972 11 36 800