13 kwietnia 2018
Konkurs "Olimpus"

Mamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu z przyrody OLIMPUS. Nasza uczennica z klasy 5 zajęła 9 miejsce w Polsce otrzymując tytuł laureata! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

10 kwietnia 2018
Świetlica

„Z lotnictwem na Ty” - Helikoptery i samoloty.

8 kwietnia 2018
Wyjście do teatru

Wyjście z klasą 7 do Teatru Wielkiego na spektakl "Królowa Śniegu". Niezapomniane przeżycia - szczególnie, że siedzieliśmy na trzecim balkonie (tylko tam były jeszcze bilety:-) Bardzo nam się podobała choreografia z elementami akrobatycznymi. Po 2 godzinach w gmachu sztuki zadbaliśmy o nasze żołądki i poszliśmy na włoskie co nieco do małej restauracji - to nagroda od Dyrekcji Szkoły Króla Dawida za zaangażowanie w Wydarzenie Wielkanocne:-)

24 marca 2018
Konkurs świetlicowy

23 marca 2018
Wydarzenie Wielkanocne

Nie ma Go tu. Zmartwychwstał ! — tak jak zapowiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie był położony.

18 marca 2018
Klub szachowy

18 marca nasi szachiści brali udział w VI Turnieju Szachowym pt.”Szachy w Szkole” poświęconym zbliżającym się obchodom 100-lecia odzyskania Niepodległości . Był to pierwszy nasz start w turnieju z grającymi na wyższym poziomie. Dzięki wspaniałej zdobyli miejsca w środkowej części tabeli. Super!!! Wielka zachęta do nauki i do rozwijania w sobie umiejętności potrzebnych do lepszej gry jak i do innych zadań życiowych?

8 marca 2018
Dzień kobiet

Cudownie jest poczuć się kobietą rozpieszczaną przez mężczyzn.Chłopcy z klasy 7 postanowili uczcić Dzień Kobiet wysyłając klasowe koleżanki z wychowawczynią na karmelkowe warsztaty wyrobu lizaków,było słodko:)

12-17 lutego 2018
Szkolenie nauczycieli w Harrachovie

Coaching w edukacji chrześcijańskiej. Szkolenie naszej kadry w uroczych okolicach Liberec połączone z wypoczynkiem podczas ferii szkolnych.

5 lutego 2018
Świetlica

Kochamy tworzyć z niczego.

1 lutego 2018
Geografia

Drama na lekcjach geografii, dlaczego nie? Uczniowie klasy 7 wcielili się w rolę określonej mniejszości i społeczności etnicznej zamieszkującej obszar Polski. Podczas klasowego festiwalu Spotkań Kultur wystapili: Karaimi, Łemkowie, Romowie, Tatarzy, Podhalanie, Łowiczanie i Kurpie. Każda grupa dała z siebie wszystko!

30 stycznia 2018
Wyjście do Laboratorium Wyobraźni

Dzisiejsze wyjście do "Laboratorium wyobraźni" - https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl. Bardzo dobrze zorganizowany czas warsztatów, świetna zabawa, ciekawe wyzwania i jeszcze ciekawsze rozwiązania :)

16 stycznia 2018
Śnieg!!!

Nareszcie śnieg :) Już myśleliśmy, że zimy nie będzie xD

8 stycznia 2018
Turniej szachowy

W naszej szkole odbył się II Turniej szachowy o Puchar Chrześcijańskich Szkół im. Króla Dawida. Uczestnicy mogli sprawdzić swoje umiejętności wobec wyzwań stawianych przez turniejowych rywali. Podczas turnieju walecznych graczy inspirowały słowa wypowiedziane przez mistrza świata (1927-1935, 1937-1946) Aleksandra Alekhine’a: „Możesz zostać wielkim mistrzem w szachach jeśli tylko potrafisz widzieć swoje błędy i niedoskonałości. Dokładnie tak samo jak w życiu”. Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharem i medalami, a wszyscy, którzy tego dnia brali udział w turnieju otrzymali dyplomy uczestnictwa. Zapraszamy już wkrótce na kolejne turnieje…

22 grudnia 2017
Wydarzenie Bożonarodzeniowe

Przedstawienie " Światłość w ciemności świeci " z udziałem klasy3. Zespół muzyczny "Powołani". Niesamowite wrażenia i aranżacja.

17 grudnia 2017
Laboraki

Ostatnie w tym roku kalendarzowym Laboraki pt. "Kraina Lodu".

16 grudnia 2017
Wigilia Kadry

Wigilia.Rodzinny czas przy jednym stole.✨💫 Kolędy.Konkurs na najlepszy strój choinki. Dobry czas:)

14 grudnia 2017
Pieczenie pierników

Klasa 3 w akcji:)

8 grudnia 2017
Pieczenie pierników

Przygotowywanie i pieczenie pierników w klasie 1. Pani Agata i dzieci w akcji :) Atmosfera świąt coraz bardziej gości w szkole :)

28 listopada 2017
Art Zagroda

Klasa 4 odwiedziła ArtZagrode w Dymaczewie. Spędziliśmy dobry i aktywny czas robiąc pierniki, drewnianą choinkę i świecznik z ceramiki. A to wszystko w pełnym ciepła domu z bali, pod okiem ekspertów.

24 listopada 2017
Łejery

W czwartek z klasą 1 i 4 byliśmy na spektaklu " Król Ból" w teatrze Łejery. Spektakl był śmieszny i pouczajacy, świetnie zagrany przez uczniow klasy 6 tamtejszej szkoły.

20 listopada 2017
Uwielbienie

To bowiem, co w Bogu niewidzialne – Jego wiekuista moc oraz boskość – od stworzenia świata staje się widzialne dzięki rozumnemu oglądaniu dzieł Bożych. Dzis o poranku rozważaliśmy niepojętość Naszego Stwórcy.

13 listopada 2017
Lekcja przyrody

Jak działa soczewka ? Lekcja przyrody w klasie 6.

10 listopada 2017
Herb Polski

Klasa 1 z okazji naszego narodowego święta postanowiła wykonać godło Polski w dość oryginalny sposób :)

10 listopada 2017
Obchody Dnia Niepodległości

Bo my nie błagamy o wolność, my o nią walczymy.......... Żołnierz polski walczy o wolność wszystkich narodów, ale umiera tylko dla Polski......... Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli ! Z tymi cytatami obchodziliśmy dzień Święta Niepodległości Polski. Upamiętniając cenę odzyskanej suwerenności naszego kraju i państwa oraz ducha.

10 listopada 2017
Wystawa z okazji Dnia Niepodległości

Family Heroes.W ramach obchodów Święta Niepodległości Polski ,wzmacniamy walecznego ducha .Niesamowita historia rodzinnych bohaterów , z pradziadka i dziadka naszego wspaniałego nauczyciela Dale Taylor. Twórcy makiet i lidera Klubu Modelarskiego. Prezentacja wystawy podczas lekcji z klasa 5.

31 października 2017
teatr muzyczny

Od czasu do czasu warto wybrac sie w dobrym towarzystwie do teatru 🙂 31 pazdziernika klasy 7 SP i 2 Gim. im. Krola Dawida zobaczyly musical "Balladyna" w Teatrze Muzycznym - w ten oto spiewajacy sposob latwo mozna zapamietac tresc lektury :)

31 października 2017
Akwarium w klasie 1

We wtorek 31 pażdziernika w klasie 1 SP założone zostało akwarium słodkowodne w ramach projektu realizowanego przez Fundację Biblioteka Ekologiczna w Poznaniu: "Akwarium słodkowodne przykładem źródła wiedzy dla młodzieży szkolnej na temat życia zbiorników wodnych". To niecodzienne akwarium założył nam pan dr Kamil Piotr Szpotkowski. Zapoznając dzieci z ekosystemem zbiornika wodnego wyzwolił wiele pozytywnych emocji i rozbudził ciekawość organizmami umieszczanymi w akwarium. Na razie woda w naszym zbiorniku jest mętna - ale jak zapewniał nas gość - włączony filtr poprawi przejrzystość wody.

2 listopada 2017
Laboraki

Uczniowie klasy trzeciej lubią eksperymentować. Właśnie rozpoczęli cykl warsztatów " Laboraki". Pierwsze spotkanie to zapoznanie z podstawowym sprzętem chemicznym i zasady bezpieczeństwa.

3 listopada 2017
Konkurs fotograficzny

Uczeń naszej szkoły Jakub Robakowski zdobył I nagrodę w konkursie fotograficznym ogłoszonym przez Fundację Biblioteka Ekologiczna w Poznaniu pn. „Piękno przyrody Wielkopolski”, zorganizowanym w ramach projektu finansowanego z budżetu Miasta Poznania. Nagrodę I - rower - Jakub odebrał na wernisażu w dniu 20 pażdziernika 2017 r., wtedy też zostało zaprezentowane jego zwycięskie zdjęcie zatytułowane „Przemijanie”. Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów !

21 listopada 2017
Szkolenie kadry

Nasi nauczyciele uczestniczyli w konferencji "Kosmos w Szkole 2017" w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Podczas tego wydarzenia wzięli udział w warsztatach, wysłuchali wykładu naukowca zajmującego się badaniami związanymi z przestrzenią kosmiczną oraz obejrzeli pokaz w Planetarium Centrum Nauki Kopernik.

18 października 2017
Konkurs kuratoryjny z matematyki

Dziś odbywa się konkurs kuratoryjny dla gimnazjum z matematyki. Bardzo pozytywne nastroje i dużo optymizmu przyświeca naszym gmnazjalistom :) Powodzenia!

17 października 2017
Escape room

Nic tak nie integruje ludzi, jak wspólna ucieczka... Escaperoom Enigma Poznań... Udało Nam się:)

14 października 2017
W drodze do Maratonu

Nasza dzielna kadra dobiegła do mety w pełnym składzie - nikt się nie poddał :) wszystkie medale zasłużone! Najwyższe miejsca : bieg 2000m.Gabriel Sar -26 i Jakub Witkowski -35 ze 159 startujących. Jeremi Igliński bieg na 500m. Miejsce 21ze 127 startujących, Daniel Klaszynski bieg na 1000 m. Miejsce 42 że 148 startujących. Wśród Pań: Nina Iglinska miejsce 28 ze 181 startujących; i Mają Iglinska 19 z 238 startujących. Wszystkim startującym gratulujemy zaangażowania i szykujemy się do kwietniowych zawodów !

16 października 2017
Pasowanie

Uroczystość pasowania na ucznia Szkoły Dawida / rok szkolny 2017/18 / Wspaniały dzień!

13 października 2017
Czas świetlicowy

Bardzo kreatywnie wykorzystujemy dostępne surowce. Z cyklu "coś z niczego".

12 października 2017
Dzień nauczyciela

Jako nauczyciele świętowaliśmy wspólny czas na kręglach i przy dobrym jedzeniu. Nie zabrakło różnych konkursów i dobrej zabawy:)

7 października 2017
Skauting

Nasza coroczna tradycja! Skauting organizowany przez poznański Royal Ragers. Mimo pogody panowały świetne nastroje:)

29 września 2017
Dzień chłopaka klasa 3

Smakowity Dzień Chłopaka / Sałatkowa rodzina , klasa 3 !

29 września 2017
Dzień chłopaka klasa 6

Wspaniały dzień chłopca w klasie 6 !!!! Nietypowy i bardzo pozytywnie zaskakujacy dzień chłopaka wymyśliły dziewczyny z klasy 6. Kreatywność idziewczyn była niesamowita. Męska część klasy długo zapamięta reporterki Gosię i Julię, które przedstawiły newsy ze świata o chłopakach, mówiły między innymi o słynnym piłkarzu i o wielkim podróżniku. Dziewczyny przygotowały wspaniały występ i poczęstunek. Wspaniale zaprezentowały się Martyna i Besia,które reklamowały wspaniałe babeczki i dżemy.Wystrój sali też był wspaniały. DZIEWCZYNY DZIĘKUJEMY !!!!

29 września 2017
Dzień chłopaka klasa 7

Dziewczyny z klasy 7 zorganizowały bardzo aktywny dzień chłopaka. Chłopacy wybrali się na Jump Arenę, żeby poskakać i dobrze się bawić. W międzyczasie dziewczyny przygotowały smaczną niespodziankę :) Po godzinnym skakaniu każdy poczuł niemały głód, więc smakołyki bardzo szybko znikały.

3 października 2017
Wycieczka klasy 3

Klasa 3 była u państwa Gładysiaków. Poznawaliśmy zboża, ziarna, przebieg powstawania chleba itp.

27 września 2017
Jesień

Witamy jesień na plastyce w klasach 1-3.

21 września 2017
Przyroda

Klasa 5 na przyrodzie szacuje odległości w terenie :)

13 września 2017
Klasa 1 tworzy zakładki

Całej książki nie można przeczytać od razu. Dlatego przyda się nam ładna zakładka. Klasa 1 wybrała motyw ze zwierzętami.

4 września 2017
Początek roku

Wyczekiwany czas powrotu do szkoły. Zapowiada się kolejny pasjonujący rok :)

Chrześcijańskie Placówki im. Króla Dawida
ul. H. Cegielskiego 1
61-862 Poznań
tel. 61 870 17 88
E-mail: sekretariat@dawid.edu.pl
Podmiot prowadzący:
Wielkopolskie Stowarzyszenie Edukacyjne
Os. Wichrowe Wzgórze 10/17
61- 674 Poznań
REGON  300265090
NIP 972 11 36 800